جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در مرند آغاز شد

kodakktab

مراسم آغاز رسمی جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان امروز با حضور اعضای ستاد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند صبح امروز برگزار شد.

مهران فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در این جلسه با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: تمام سرمایه گذاری در بخش کتابخوانی از جمله ساخت کتابخانه، چاپ کتاب و نشریات و بسیاری از کارهای دیگر تنها برای این است که آمار مطالعه در جامعه بالا برود و در جامعه ای که مطالعه در آن نهادینه شود شاهد شکوفائی علمی و فرهنگی مردم آن جامعه خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به حضور اکثر جوانان و نوجوانان در فضای مجازی ما می توانیم با تولید کتاب های الکترونیکی نقش فعالی در هدایت افراد جامعه به سوی مطالعه داشته باشیم.

فرجی خاطرنشان کرد: جام باشگاه های کتاب در سال های گذشته نیز در شهرستان مرند برگزار شده که سال گذشته شاهد مراسم اختتامیه باشکوهی در این زمینه بودیم که مورد استقبال عموم قرار گرفت و امیدواریم امسال با بسیج تمامی ادارات و کل جامعه شاهد عادت شدن مطالعه در میان جامعه فرهنگ دوست باشیم.

در این جلسه هر یک از اعضا به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود پرداخته و بر ضرورت به کارگیری طرح های نو و ایده های جدید در زمینه تشویق کودکان به کتابخوانی، بهره گیری از پتانسیل فضاهای مجازی و پتانسیل مساجد و کتابخانه ها مورد تاکید قرار گرفتو

گفتنی است، فعالیت های جام باشگاه های کتاب به طور رسمی در شهرستان مرند آغاز و مقرر شد تیم ها و باشگاه ها با ثبت در سامانه، اقدامات خود را آغاز کنند.

منبع : خبر گزاری مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۳۱w0mr1h

کشف و امحاء مشروبات الکلی خارجی قاچاق

مشروبات الکلی قاچاق با برندهای خارجی توسط دادگاه عمومی بخش یامچی کشف و امحاء شد.