تاکید فرماندار مرند بر تصحیح مبانی فرهنگی و اجتماعی شهرستان

علیار راستگوفرماندار شهرستان ویژه مرند فرهنگ را پایه و اساس جامعه عنوان کرد و گفت: لازمه پیشرفت در همه عرصه ها در جوامع، تصحیح مبانی فرهنگی و اجتماعی آن جامعه است.

علیار راستگو روز چهارشنبه در جلسه کارگروه زنان و خانواده شهرستان با بیان اینکه اراده انسان ها از نظر فرهنگی باید قوی باشد، اظهار داشت: از طریق فرهنگ سازی می توان بسیاری از مشکلات و موانع جامعه را حل کرد.

وی مرند را شهرستانی دارای توانمندی های های فراوان معرفی کرد و افزود: آسیب های اجتماعی موجود در شهرستان باید به صورت کارشناسی و تخصصی ریشه یابی و حل شوند.

راستگو بر افزایش تعداد و فعالیت سازمان های مردم نهاد به خصوص در حوزه اعتیاد در شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: این سازمان ها با عملکرد خود باری از دوش دولت و نظام برمی دارند بنابراین تمامی دستگاه های اجرایی و دولتی باید با سازمان های مردم نهاد در جهت فرهنگ سازی بین افراد جامعه همکاری داشته باشند.

فرماندار مرند با اعلام برنامه دولت تدبیر و امید در ایام باقی مانده مبنی بر خروج از رکود گفت: ایجاد اشتغال از طریق فعال سازی واحد های تولیدی نیمه فعال و غیرفعال در شهرستان کمک شایانی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی خواهد کرد.

وی ادامه داد: افق آینده کاری بنده برای شهرستان مرند در اولویت قرار دادن کمبودهای موجود در شهرستان برای رفع آن هاست.

راستگو با بیان اینکه با بازدید و نشست های تخصصی با صاحبان واحدهای تولیدی در جهت حل مشکل آنها تلاش خواهیم کرد، افزود: با وقت گذاری بر روی موضوع کارخانه تبریزکف مرند و کار کارشناسی که انجام خواهیم داد مشکل این کارخانه و کارگران آن نیز حل خواهد شد.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۵۵۴۵_۳۱۸

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه ...