پلی کلینیک تأمین اجتماعی مرند قطب ارائۀ خدمات درمانی در شمال و شمالغرب استان

۹۷۹۸۵آقای عبدالرحمان تاج الدین – معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی – در بازدید از پلی کلینیک مرند ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته تحت پوشش مدیریت درمان آذربایجان شرقی ؛ اذعان نمود : یکی از دغدغه ها و تأکیدات مدیرعامل محترم سازمان ؛ انجام تحقیقات میدانی و کار کارشناسی می باشد.

وی با اشاره به پوشش ۵٠درصدی جمعیت کشور توسط تأمین اجتماعی گفت: سازمان همگام با دولت محترم تدبیر و امید با انجام اقداماتی در راستای فضای خدمتی با رویکرد محرومیت زدایی ؛ خود را مکلّف عمل به تعهدات در قبال ۴٢ میلیون نفر صاحبان آن دانسته و در همین چارچوب ؛ ماهانه بالغ بر ۵ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان برای تجهیز و توزیع منابع مربوط به حقوق مستمری بگیران ، بازنشستگان، درمان ، بیمه بیکاری و … پرداخت می نماید.

تاج الدین همچنین ارتقای بخش درمانی، ارتقای هتلینگ ، بهره برداری پروژه های درمانی در مناطق محروم ، استفاده از ابزارهای موجود، فناوری بروز، تهیه لیست اینترنتی، بازرسی دیجیتال و حذف دفترچه درمان را ازجمله اقدامات موثر سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید عنوان نمود.

دکترجمال الدین نیکنامی مدیر درمان تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به افتتاح پلی کلینیک مرند در سال ٧۶ گفت: تعداد درمانگاههای شهرستانی تابعه مدیریت درمان آذربایجان شرقی در مدت ٢٠سال گذشته ثابت بوده و این درحالی است که تعداد بیمه شدگان سازمان در طول این مدت افزایش چشمگیری داشته است.

مدیر درمان استان با اشاره به کثرت جمعیت و سیل عظیم مراجعین با وجود انجام اقداماتی از قبیل دو شیفته نمودن درمانگاههای میانه و مرند با عنایت به مصوّبۀ هیئت مدیرۀ محترم وقت سازمان ؛ گفت : توقع و حداقل انتظارات بحق مردم منطقه برآورده نشده است .

وی لزوم بکارگیری پزشک متخصص دایمی و بومی در راستای شبانه روزی نمودن پلی کلینیک مرند در سالجاری با توجه به دارا بودن شاخصهای کمّی و کیفی مراکز ملکی ، نیاز مبرم مردم شریف منطقه و تأکید فرماندار و نمایندۀ محبوب این شهر ؛ لازم الاجرا دانست و افزود سفارش موکّد به مسئولین ذیربط در جهت شناسایی و جذب نیروی متخصص شده است و تنها با صدور مجوز بکارگیری نیروی متخصص و افزایش اعتبار دارو و تجهیزات توسط مدیران ارشد سازمان این امر محقق می گردد.

در ادامۀ جلسه دکتر تورج مرسلی رئیس پلی کلینیک مرند با اشاره به تعداد پزشکان مرکز متذکّر گردید : در این پلی کلینیک با ۵ پزشک عمومی ، دندانپزشک ، پاتولوژیست ، داروساز و پزشک متخصص کودکان در حال ارائۀ خدمات به بیمه شدگان عزیز می باشیم.

وی با اشاره به حجم بالای بیمه شدگان با ١٢۵هزار دفترچه درمانی صادر شده دراین شهرستان و همچنین برآورد هزینۀ پرداختی از طریق درمان غیرمستقیم به مراکز خصوصی موجود بدلیل ارائۀ خدمات درمانی شبانه به ٢٠٠مورد مراجعه کننده تبعی سازمان بطور میانگین؛ لزوم شبانه روزی شدن را امری اجتناب ناپذیر دانست.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۵۵۴۵_۳۱۸

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه ...