جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند برگزار شد

۱۳۴پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند، روز، ۱۵ مهرماه در محل دفتر امام جمعه مرند برگزار شد.

فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مصوبات جلسه قبل را مطرح و از آسیب های اجتماعی شبکه های اجتماعی بعنوان اولیت دستگاه های اجرای نام بردند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران بطن جامعه هستند افزود  به مناسبت ۱۴ مرداد روز فرهنگ عمومی فراخوانی با عنوان فرهنگ عمومی شهرستان از طرف اداره فرهنگ و ارشاد داده شده که اصحاب قلم با تهیه و درج مطلبی با این عنوان میتوانید در این فراخوان شرکت و طی مراسمی از بهترین اثر تجلیل بعمل خواهد آمد.

 حجت‌الاسلام نعمت زاده  امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند  در این نشست ضمن اشاره به اهمیت جایگاه شورای فرهنگ عمومی در تصمیم‌گیری‌های فرهنگی شهرستان بر لزوم برگزاری جلسات این شورا تاکید کردند.

وی افزود: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی بایستی طوری باشد که ما در جامعه آثار و برکات آن را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.

نعمت زاده در ادامه گفت ؛ باید از ظرفیت های گروه های تاثر گذارهمچون  روحانیون ، دانشجویان،ورزشکاران و هیات های مذهبی و…  به نوع خود در جامعه استفاده شود.

  در ادامه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت : برای آگاهی دادن به دانش آموزان در مورد آسیب های اعتیاد به شبکه های اجتماعی از کارشناسان نیروی انتظامی در ۱۸ مدرسه به عنوان کلاس مشاوره استفاده کرده ایم و قرار است تا پایان سال این کلاس ها در ۵۴ مدرسه دیگر نیز برگزار شود .

وی همچنین برای تشویق دانش آموزان به مطالعه از برگزاری نمایشگاه های کتاب و همچنین از برگزاری کلاس های ضمن خدمت درباره آموزش خانواده و مبارزه با مواد مخدر خبر داد .

 هنرور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه مرند در این جلسه با بیان اینکه  حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت از اولیت های این نهاد میباشد گفت؛ در ۲ بعد نرم افزاری و علمیاتی  در راستای تحقق فرهنگ، اقداماتی از جمله برگزاری یادواره شهدا، اردوهای جهادی ، اعزام راهیان نور (خواهران و برادران) و همچنین پاتوق های فرهنگی و سیر نمایشگاه دربرخی نقاط شهر اجرا میشود.

 راستگو نماینده عالی دولت در شهرستان مرند برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی را لازم دانست و گفت: نیاز است تا اهتمام ویژه ای در خصوص توسعه و تقویت فرهنگ عمومی شهرستان صورت گیرد

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۵۵۴۵_۳۱۸

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه ...