همایش ملی مکتب امام صادق (ع) در مرند برگزار شد

b203.1اولین همایش مکتب امام صادق (ع) با ارایه ۸۴ مقاله از ۱۵ استان کشور شامگاه یکشنبه از سوی حوزه علمیه صاحب الزمان (عج) و ستاد اقامه نماز مرند در این شهرستان برگزار شد.

رئیس این همایش توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب در خصوص مسائل فرهنگی را از اهداف همایش عنوان کرد و گفت: معظم له به عنوان دیده بانی امین بر تمام مسائل کشور، بیشترین تاکید را بر فرهنگ و وضعیت اجتماعی جامعه دارند که این همایش با هدف اشاعه سبک زندگانی ائمه و ولایت مداری امام صادق (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام علی نعمت زاده، مشکلات فرهنگی را بسیار خطرناک تر از دیگر مسائل جامعه دانست و افزود: تهاجم فرهنگی که امروزه همان جنگ نرم است به دلیل نداشتن ظاهری تخریبی و به دور از هیاهوی رسانه ای بسیار خطرناک است لذا با برگزاری چنین همایش هایی می توان با نشر و گسترش فرهنگ زندگی ائمه در بین خانواده ها از مضرات تهاجم فرهنگی کشور کاست.
وی بر بازگشت به دین و احیای سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکید کرد و گفت: ایران اسلامی به هیچ عنوان نیاز فرهنگی و اجتماعی به کشورهای دیگر ندارد زیرا خود دارای فرهنگی بسیار غنی می باشد.
امام جمعه مرند در مورد برگزاری همایش مکتب امام صادق خاطرنشان کرد: این اولین همایشی است که با این موضوع در سطح کشوری و در سه محور اخلاق و تربیت اسلامی، اهمیت و جایگاه توحید در زندگی بشر امروزی و مقایسه آن با جریان فکری دوره معاصر در ۲۰ موضوع برگزار می شود.
دبیر همایش نیز گفت: این همایش به صورت ملی با ارایه ۸۴ مقاله در خصوص مکتب امام صادق با محوریت اخلاق و تربیت اسلامی، اهمیت و جایگاه توحید در زندگی بشر امروزی با رویکرد تربیتی، بررسی جریان های فکری و سیاسی دوره امام صادق (ع) و مقایسه آن با دوران معاصر از ۱۵ استان و ۲۴ شهر در تالار معلم مرند برگزار شد.
حجت الاسلام امیر جوان اضافه کرد: از مجموع ۸۴ مقاله ارائه شده ۲۱ مقاله توسط هیئت داوران پذیرفته شد که از این تعداد ۱۰ مقاله نویس با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل شد.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۵۵۴۵_۳۱۸

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه ...