مبارزه با مواد مخدر باید در اولویت برنامه های ادارات و نهادها و سازمانها باشد

photo_2016-10-19_13-02-20

علیار راستگو در سومین جلسه شورای فرعی مبارزه با موادمخدر این شهرستان، آگاه سازی جامعه با آموزش های عمومی پیشگیری از موادمخدر و فرهنگ سازی جامعه را امری ضروری دانست و افزود: دستگاه های فرهنگی و آموزشی باید با حساسیت لازم در این زمینه فعالیت کرده تا ضمن جلوگیری از هرگونه فساد اجتماعی، روح و روان جامعه را از این آفت خانمانسوز دور کنند.
وی، برخورد و مقابله با سرشاخه واقعی باندهای مافیای موادمخدر را به عنوان یک اولویت مهمی که باید در دستور کار قرار گیرد را یادآور و اضافه کرد: حل مشکل و معضل موادمخدر باید ریشه ای مورد پیگیری قرار گرفته و برخورد با قاچاقچیان عمده نیز مورد توجه مسئولان باشد.
راستگو در ادامه، نظارت جدی و مستمر بر مراکز درمانی ترک اعتیاد را لازم و ضروری دانسته و افزود: مسئولان ذیربط از نشر داروهای ترک اعتیاد و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در این زمینه جلوگیری کنند و مراکز نگهداری معتادین نیز بیشتر کنترل شود.

وی گفت: دستگاه های ذیربط فقط جامعه هدف خود را کنترل کنند و موارد و مشکلات آنها را بررسی کنند .
فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با بیان اینکه وضعیت شهرستان در زمینه مواد مخدر مناسب است افزود: وضعیت شهرستان مرند در زمینه مبارزه با مواد مخدر نسبت به جاهای دیگر بسیار مناسب است .

وی با اشاره به برگزاری کلاس های آگاه سازی در زمینه سوء مصرف مواد مخدر بیان داشت: دستگاه های ذیربط باید در زمینه آگاه سازی از مضرات مصرف مواد مخدر  کلاسهای آگاه سازی و اطلاع رسانی به خصوص در مناطق آلوده شهر برگزار نمایند .

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۵۵۴۵_۳۱۸

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه ...