جلسه شورای نامگذاری معابر شهر مرند برگزار شد

۷db0d476_f678_4768_ae3c_ea0017f522faبه گزارش مرند آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری مرند، در راستای ارائه خدمات به شهروندان در امر نامگذاری خیابان‌ها و معابر فاقد نام و سهولت در امر آدرس‌یابی، جلسه شورای نامگذاری در سال جاری با حضور نمایندگان شهرداری و ادارات بنیاد شهید، پست و فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و همچنین دکتر سید مرندی تاریخدان و فرهیخته ادبی شهرستان به ریاست باقری معاون اداری مالی شهرداری مرند برگزار شد و در این جلسه به بررسی و نامگذاری معابر و خیابان‌های فاقد نام سطح شهر اراک پرداخته شد و در نهایت ۸ مورد بررسی و در نهایت به تصویب رسید.

دارا باقری معاون اداری مالی شهرداری مرند در این خصوص گفت: نامگذاری معابر یکی از ضرورت‌های مدیریت شهری و از جمله حقوق شهروندی محسوب می‌گردد به طوری که عدم نامگذاری یا بی‌نام بودن معبر موجب اخلال در عبور و مرور شهروندان شده و در مقابل، نامگذاری صحیح و اصولی همراه با کددهی، تاثیر به سزایی در سهولت شناسایی معابر و اماکن توسط عابران و رانندگان دارد و علاوه بر روان‌سازی جریان ترافیک منجر به سهولت خدمات‌رسانی نهادهای خدماتی مثل آتش‌نشانی، اورژانس و پلیس و … می‌گردد.

وی ضمن اشاره به اینکه نامگذاری معابر شهری یکی از مسائل فرهنگی می‌باشد، گفت: این شورا با در نظر گرفتن جوانب مختلف و ریشه‌های تاریخی، ملی، مذهبی، اجتماعی و اقلیمی شهر مرند و همچنین آیین‌نامه نامگذاری، نسبت به تعیین نام معابر اقدام می‌نماید.

مدیر روابط عمومی و دبیر شورای نامگذاری معابر نیز در خصوص نحوه تشکیل جلسات همچنین مشکلات موجود مطالبی ایراد نموده و خاطر نشان کرد: نامگذاری معابر یکی از حساس ترین وظایف شهرداریها بوده چرا که با انتخاب نامها و اسامی، هر مسافر و یا توریست می تواند به سطح فرهنگی شهر و همچنین قدمت و هویت آن شهر پی ببرد. سعید ابراهیمی در ادامه افزود: در نظر داریم طبق برنامه زمان بندی شده و هدفمند در جلسات شورای نامگذاری علاوه از نامگذاری برای معابر و اماکن جدید، در خصوص احیای نامهای قدیمی و مصطلح شهر نیز با کمک از فرهیختگان ادبی شهر اقدام نماییم که به همین منظور از دکتر سید مرندی در جلسات شورای نامگذاری بهره مند خواهیم شد.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۵۵۴۵_۳۱۸

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه ...