اعزام تیم دوچرخه سواری گروه سحر مرند به علم کوه کلاردشت مازندران

photo_2016-09-01_22-43-14بدرقه تیم دوچرخه سواری گروه کوهنوردی سحر با حضور معاونت اداره ورزش و جوانان ، ریئس هیات کوهنوردی مرند ، اعضای محترم گروه کوه نوری سحر و خانواده تیم دوچرخه سواری ساعت ۷:۳۰ از مقابل اداره ورزش و جوانان مرند با شعار (نوع دوستی و همبستگی و اخلاق مداری) انجام و ساعت ۸ صبح از پلیس راه مرند به علم کوه کلاردشت مازندران اعزام شد.

این اقدام در جهت رساندن شعار نوع دوستی و همبسگی و اخلاق مداری طی مسیر با رکاب زنی دوچرخه از شهرهای مختلف تا مقصد مشخص شده به هموطنان در شهرهای مختلف انجام میپذیرد

گروه کوهنوردی سحر به صورت آماتور در سال ۱۳۵۸ تشکیل و زیر نظر هیئت کوهنوردی استان آذربایجان شرقی فعالیت خود را آغاز نمود و به شکل رسمی و حرفه ای با مجوز رسمی از طرف فدراسیون کوهنوردی ایران تا به امروز ادامه فعالیت داشته و دارد.

علم کوه نام کوهی با ارتفاع ۴٨۵٠ متر است که در منطقهٔ تخت سلیمان استان مازندران واقع شده است. قلّهٔ علم کوه پس از دماوند دومین قلهٔ مرتفع ایران به شمار می رود.
منطقه تخت سلیمان به سبب برخورداری از قابلیت های مناسب کوهنوردی نظیر قله های مرتفع متعدد و یخچالها و دیواره های صعب العبور و چشم اندازهای بی نظیر، هر ساله پذیرای هزاران کوهنورد و صخره نورد از سراسر کشور و سایر نقاط جهان می باشد.
بیشتر شهرت علم کوه به خاطر دیواره ایست که در دامنهٔ شمالی آن واقع است و دارای فنّی ترین و سخت ترین مسیرهای سنگ نوردی و دیواره نوردی در ایران است.
علم کوه در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر کلاردشت استان مازندران قرار گرفته است.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

varzesh

مسابقات فوتسال مقطع متوسطه اول مدارس مرند برگزار شد

مسابقات فوتسال مقطع متوسطه اول برگزار گردید و تیم هاى برتر این مسابقات معرفى شدند. تیم آیت اله سعیدى به مربیگرى آقاى دین پژوه و سرپرستى آقاى دیندار و تیم شهید فهمیده به مربیگرى آقاى کریمى و سرپرستى آقاى رسول ...