ذوالفقاری آموزشهای مردمی را بعنوان اصلی ترین موضوع در هلال احمر عنوان کرد

m4سرپرست جمعیت هلال احمر مرند در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان مرند آموزشهای مردمی بعنوان اصلی ترین موضوع در هلال احمر، گفت: هدف ما اینست که آموزشهای لازم به مردم داده شود تا در مواقع نیاز مردم بتوانند در مهار بحران و امدادرسانی کنار نیروهای امدادی وارد عمل شوند.

حبیب ذوالفقاری سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند ضمن تبریک بمناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار گفت: حساس ترین نقطه استراتژیک در موقع وقوع بحران هم در سطح داخلی و هم در سطح خارجی رسانه های جمعی هستند.

وی نقش رسانه های جمعی را با توجه به اینکه موقع وقوع بحران،‌اولین نهادی است که خبر آن را منتشر می کند و با اطلاع رسانی بموقع باعث حل و مدیریت بحران بوجود آمده میشود بسیار مهم دانست و اظهار داشت: رسانه ها بخاطر نفوذی که در افراد و جامعه دارند می توانند به هنگام حادث شدن بحران،‌ آن را هم آرام و هم تشدید نمایند.

ذوالفقاری از خبرنگاران خواست در موقع وقوع بحران در شهر در جهت مهار و کاهش آن عمل کنند و مدیران بحران را در این جهت یاری نمایند و در مواقع حضور در محل حادثه موارد ایمنی را رعایت نموده و تجهیزات لازم را همراه داشته باشند.

سرپرست جمعیت هلال احمر مرند دغدغه اصلی خود را افتتاح انبار امدادی با ۲۲ قلم لوازم استاندارد عنوان کرد و اظهار داشت: اولین آموزش امدادی برای کل دهیاران در سطح کشور در زمینه مدیریت بحران ویژه دهیاران در شهرستان مرند برگزار شد.

وی به آموزشهای مردمی بعنوان اصلی ترین موضوع در هلال احمر اشاره کرد و گفت: هدف ما اینست که آموزشهای لازم به مردم داده شود تا در مواقع نیاز مردم بتوانند در مهار بحران و امدادرسانی کنار نیروهای امدادی وارد عمل شوند.

حبیب ذولفقاری ضمن اشاره به افتتاح دو خانه هلال در روستاهای النجق و پیربالا، افزود: سازمان انتقال خون بر اساس تفاهمنامه روزهای چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۳ جهت دریافت خون دایر می باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم خبرنگاران حاضر در جلسه بصورت افتخاری به عضویت جمعیت هلال احمر شهرستان مرند در آمدند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

Check Also

۲۹۸۳۰۲۴

دستگاه فوق پیشرفته «توموسنتر» در مرند به بهره برداری رسید

دستگاه ماموگرافی فوق پیشرفته دیجیتال توموسنتر(سه بعدی) در مرکز تصویربرداری حکیمان مرند به بهره برداری رسید.