آرشیو نویسنده: admin

میلاد حضرت محمد(ص) مبارکباد

۵۵۴۵_۳۱۸تا نام تو برده می‏شود، چراغ‏های صلوات، در جان لحظه‏ ها فروزان می‏شوند. تا فضیلتی از تو گفته می‏شود، دل‏ها از بوی گل محمدی زنده می‏شوند. یاد نویدبخش تو، درب‏های صبح را به رویِ ما می‏گشاید. قرآن تو، نزدیک‏ترین راه رهایی است .

سال ها بود که زمین در حسرت باران حیاتبخشی می سوخت و درمان تشنگی، سیاهی و تیرگی خود را از آسمان آبی انتظار داشت. سال ها بود که زمین به کویر خشک تعصبات و عقاید باطل و مرداب خرافات، تبدیل شده بود که ناگاه در شبی فراموش نشدنی، باران رحمت الهی شروع به باریدن کرد و زمین تشنه را سیراب ساخت و گُلی زیبا، به نام محمد مصطفی(ص) در کویر حجاز، شکوفا شد.

تولد او، عطر دل انگیز ایمان را به مشام مشتاقان رساند و چشمه های جوشان معرفت را در سینه ها، جاری ساخت.

آن شب آسمان مکّه ستاره باران شده بود و ساکنان عرش ملکوت برای تحویل دادن امانت خود به زمین آمده بودند. در همان زمان کنگره های کاخ کسری فرو ریخت و آتشکده های فارس به خاموشی گرائید و پی آمد این تولد شیاطین و طاغوت ها گریختند و بت های جاهلی یکی پس از دیگری سقوط کردند. نور ایمان به سراسر دنیا تابید و پیام اسلام در قلب ها نفوذ کرد و بشر از چنگال ظلم و جهل، نجات یافت.

آسمان ها و زمین امشب نورباران است. بر لب عرشیان از شوقِ گل، عشق و سرور جاری است. زمین، گل باران وفضا سرشار از عطر مشک و عود است. شهر مکه، میلاد آخرین سفیر الهی، رسول حق و رحمت را انتظار می کشد؛ آن که نقش نگین انبیا است. ناگاه در این فضای پر از عطر و نور، خداوند دسته گلی را به آمنه عطا نمود و زمین و فلک غرق سرور و شادی شد و ملائکه فوج فوج برای عرض تبریک به زمین آمدند.

میلاد خجسته و مبارکِ گل خوش بوی آمنه، سراجِ مُنیر و نوربخش دیده افلاکیان و خاکیان بر مسلمین جهان مبارکباد.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

نشست خبری فرمانده سپاه مرند به مناسبت هفته بسیج برگزار شد

gahrmavzadeسرهنگ جواد قهرمانزاده فرمانده سپاه ناحیه مرند در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج با اشاره به آغاز این هفته از ۳۰ آبان ماه اظهار داشت: بیش از ۱۵۵  برنامه مختلف و متنوع در این هفته توسط ناحیه، حوزه ها و پایگاه های مقاومت این شهرستان برگزار خواهد شد.

 فرمانده سپاه مرند از برگزاری یادواره شهدا با عنوان آبروی محله با هدف شناساندن شهدا به نسل جوان، برگزاری نشست روشنگری در حوزه های مقاومت ، شرکت در نمازجمعه، غبارروبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدا، اجتماع بزرگ بسیجیان با عنوان مدافعان حرم در۵ آذر، دیدار با  خانواده شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، ویزیت رایگان بهداری سپاه برای عموم مردم ، افتتاح پایگاه مقاومت ، همایش آمرین به معروف و ناهیان از منکر را بخشی از برنامه های هفته بسیج در سال ۹۵ خبر داد.

 قهرمانزاده  ضمن اشاره به  برنامه های هفته بسیج امسال افزود: بسیج ، پژواک ندای حضرت (س)، انقلابی گری و ظلم ستیزی، انقلابی گری و پیشرفت ، کارآفرینی ، ایثار ، اقتدارجهانی ، مبارزه با فساد و اشرافی گری از عناوین روزشمار هفته بسیج است.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پلمب ۱۲ واحد صنفی متخلف در مرند

polmpفرمانده انتظامی شهرستان مرند از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پلمب ۱۲ واحد صنفی متخلف خبر داد.

علی طاحونی اظهار داشت: ماموران نظارت بر اماکن عمومی شهرستان مرند طرح تشدید کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی در سطح شهرستان را با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی و جلوگیری از بروز تخلفات و جرایم صنفی و نیز پاکسازی اماکن آلوده را اجرا کردند.

وی افزود:در همین راستا از ۴۹ واحد صنفی بازدید به عمل آمد که در نتیجه این بازدیدها ۱۲ واحد صنفی متخلف به علت نداشتن پروانه کسب و عدم رعایت قوانین و مقررات صنفی پلمب و برای ۳۷ واحد دیگر اخطاریه صادر شد.

طاحونی با اعلام تداوم و تشدید این گونه برنامه‌ها و اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس، از عموم شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

تولید واکسن های روغنی چندگانه در موسسه رازی شعبه مرند

sromرئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ضمن موافقت با تولید واکسن های روغنی چندگانه در شعبه شهرستان مرند، اعلام داشت : واکسن های طیور موسسه رازی با کیفیتی بهتر تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.
 دکتر حمید کهرام رئیس موسسه رازی به همراه معاونین خود و هیئت همراه از شعبه مرند بازدید و در جلسه ای با مدیران و کارشناسان مجموعه گفتگو و از نزدیک در جریان فعالیت ها و مسائل و مشکلات آن قرار گرفت.
در ابتدای این نشست، دکتر علی آمقی رئیس شعبه مرند، گزارشی مفصل در خصوص طرح های R&D ، پیشرفت تولید و برنامه های آتی ارائه داد. سپس موارد، مسائل و مشکلات مربوط به پروژه های شعبه بررسی و جهت تسریع در طرح های R&D پیشنهادها و راهکار هایی مطرح شد.
در این جلسه رئیس موسسه رازی با تاکید بر در اولویت قرار گرفتن طرح های منجر به تولید محصولات جدید، گفت: این طرح ها باید با سرعت و حمایت کامل آغاز شود و به پایان برسد.
دکتر کهرام در ادامه ضمن موافقت با تولید واکسن های روغنی چندگانه برای افزایش کمی و کیفی محصولات به ویژه افزایش واکسن ها و فرآورده های بیولوژیک دستورهای لازم مبنی بر تامین تجهیزات، امکانات و زیرساخت ها را صادر و خواستار پیگیری مجدانه مسئولان مربوطه شد.
رئیس موسسه رازی با تبیین جایگاه موسسه در تولید فرآوردهای بیولوژیک کشور اظهار داشت: برای حضور در بازار باید کیفیت محصولات خود را بیش از پیش بالا ببریم تا بتوانیم علاوه بر تثبیت کامل خود در بازار های داخلی، در بازارهای جدید نیز نفوذ کنیم و این کار بدون تبلیغات گسترده، مؤثر، تخصصی و بهره جستن از افراد متخصص بازار امکان پذیر نخواهد بود.
وی یادآور شد: اگر چه امروز شرکت های خارجی با به کار بردن روش هایی مانند تخفیفات خاص، قصد دارند جای خود را در بازار داخلی محکم کنند، اما فراموش نکنیم که واکسن های تولیدی موسسه (واکسن های طیور ) توانسته، سالهای سال مانع پیشروی بیماری های مرتبط شود.
 دکتر کهرام تاکید کرد: امروز با قاطعیت تمام اعلام می کنیم که واکسن های موسسه رازی با کیفیت و ایمنی زایی بهتر تولید و روانه بازار مصرف می شود. این واکسن ها بخش عمده ای از نیاز کشور به واکسن را تامین کرده و صرفه جویی ارزی قابل توجهی را برای کشورمان به ارمغان می آورد.

 

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

نرم افزار در مسیر عاشقی(اندروید)

arben

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و پیاده روی اربعین نرم افزار ویژه موبایل  با نام “در مسیر عاشقی” جهت دانلود ، نصب در موبایل و استفاده از مطالب درج میشود.

توضیحات نرم افزار :

جاده چند ده کیلومتری اطراف کربلا، چندسالی است که پل بهشت شده است برای معراجیها ! هرکه به کربلا و عاشورا نرسیده، لبیک‌گویان گام‌های استوار استکبارستیزش را به جاده نهاده تا صحنه تاول پاهای فرزندان و اهل حرم امام حسین (ع) را احیا نماید. ما نیز در این برنامه، ازباب همسفری، آنچه باید کوله برداشت و بسم‌ا… گفت برای مهیا شدن آورده‌ایم و آنچه باید برای کسب معرفت بیشتر در طول سفر به انجام رساند را نگاشته‌ایم. بدانید و بخوانید تا سفر عاشورائیان را بهتر و با معرفت‌تر درک کنید…

🔹در تولید این نرم افزار از منابع محتوایی زیر استفاده شده است :
🔸سامانه آموزش و فرهنگ اربعین
🔸درسنامه توصیه هایی پیرامون راهپیمایی اربعین آموزش مجازی دانشگاهیان.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

روابط عمومی زبان گویا ، چشم بینا و نگاه پویای سازمان است

photo_2016-11-10_22-33-56معاون استاندار آذربایجان شرقی در نشست مدیران روابط عمومی ادارات شهرستان ضمن تشکر از زحمات مدیران روابط عمومی ادارات اظهار داشت: روابط عمومی زبان گویا ، چشم بینا و نگاه پویای سازمان است .

وی گفت: روابط عمومی ها می توانند  با نگاه تعاملی و تعادلی با دستگاهها ، نهادها یک رابطه خوب و حسنه ایجاد کنند .

راستگو با اشاره به وظیفه خطیر روابط عمومی ها بیان داشت: وظیفه روابط عمومی ، وظیفه خطیری است و نباید عملکرد آنها فقط در ارائه گزارش باشد بلکه باید روش آنها ، روشی مدیریتی و نوین باشد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: روابط عمومی ها دو وظیفه مهم و حساس دارند که  اطلاع از کارهای انجام داده شده و ارائه عملکرد شاخص و رصد اخبار و مشکلات جامعه با الاخص در حوزه کاری خود .

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: روابط عمومی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و دولت بوده و ضمن رصد چالشها و مشکلات حوزه مربوطه خود در سطح جامعه عملکرد خود با به صورت شفاف و گویا به سطح جامعه اطلاع دهد .

وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی حلقه ارتباطی بین دولت و ملت است عنوان کرد : حساسیت کار مدیر روابط عمومی بیشتر است و در پیشبرد سیا ستها ،برنامه ها و اهداف دولت نقش موثری می تواند داشته باشد.

وی بیان داشت: تعامل بیشتر روابط عمومی ها با همدیگر و اصحاب رسانه می تواند در پیشبرد برنامه ها و اهداف دولت و رفع مشکلات جامعه مثمر ثمر واقع شود .

راستگو با تشکر از زحمات روابط عمومی ها و اصحاب رسانه گفت: روابط عمومی و رسانه جز ارکان اصلی یک اداره و جامعه است .

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

خدمات شهری رکن اساسی شهر است

photo_2016-11-10_22-29-12

مهندس موحد نیا در مراسم تودیع و معارفه معاونت جدید خدمات شهری شهرداری مرند که ظهر امروز در محل خدمات شهری با حضور مهندس باقری معاونت اداری مالی ، و مدیران عامل و اجرایی و اداری شهرداری مرند برگزار می شد با اشاره به اینکه وظیفه اصلی شهرداری تمیز و پاکیزه نگه داشتن شهر برای ایجاد محیط سالم برای شهروندان است گفت :سلامت انسانها بستگی مستقیم در توسعه و عمرانی نقش مهم دارد .
شهردار مرند در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی کارگران و پر سنل زحمت کش خدمات شهری از زحمات آقای مهندس رضا اسدی تجلیل و آقای مهندس قادر علیزاده را بعنوان سرپرست جدید معاونت خدمات شهری شهرداری مرند معرفی کرد.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

اساسی ترین مشکل شهرستان نبود همدلی و تعامل بین مردم است

dsc_00054

معاون استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با هیات های ورزشی شهرستان که با حضور ستوده معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان در محل اداره ورزش و جوانان برگزار شد ضمن تشکر از زحمات آنها گفت: ورزشکاران افتخار آفرینان شهرستان هستند .

وی گفت: مرند با دارا بودن ۴۱ هیات ورزشی پیشتاز ورزش در استان است و این حرکت ورزشی در شهرستان باید بهتر از گذشته باشد .

راستگو با اشاره به اینکه به دولت نگاه ویژه ای به امور ورزش و جوانان دارد افزود:دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به امور ورزش و جوانان دارد و با وجود منابع مالی کم توانسته اقدامات موثرتری در این حوزه داشته باشد .

وی با اشاره به بودجه شهرستان در سالجاری افزود: بودجه شهرستان در سالجاری از محل تملک دارئیها ۳۷ درصد افزایش داشته و در کل مبلغ ۱۸ میلیارد تومان شده و با وجود این اعتبار نمی توان پروژه جدیدی را تعریف کرد و اولویت اصلی اتمام پروژه های نیمه تمام در شهرستان است .

وی گفت:دولت در حوزه ورزش و جوانان اقدامات خوبی را انجام داده که در سایه همدلی ورزشکاران با دولت بوده است .

راستگو در ادامه سخنان خود با اشاره به عمده مشکل شهرستان بیان داشت: از اساسی ترین مشکل این شهرستان نبود همدلی و تعامل بین مردم است که مانع توسعه شده است .

وی افزود:مرند نیاز به توسعه همه جانبه در تمامی زمینه ها دارد و خود مردم باید زمینه توسعه را فراهم کنند .

راستگو تصریح کرد :در حوزه ورزش ، سلامت و بهداشت فردی افراد از مهمتر است و در این زمینه باید هم افزایی در ورزش صورت گیرد و همه نهادهای حاکمیتی باید از حوزه ورزش شهرستان حمایت کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: در جهت سلامت و بهداشت فردی جامعه از ورزش و ورزشکاران حمایت می کنم.

در ابتدای این جلسه الهیار پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان طی سخنانی با اشاره به عملکرد حوزه ورزش شهرستان گفت: بودجه عمرانی حوزه ورزش در ۶ ماهه سال ۹۴ ، ۱۴۶ میلیون تومان بوده که صرف توسعه ورزش شده است.

وی گفت: جمع مبلغ واریزی تا آخر مهر ماه سالجاری از محل اعتبارات فصل پنج ۱۷۸ میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۵۱ میلیون تومان آن به حساب بیمه واریز شده و مبلغ ۴۸ میلیون تومان جهت کمک به هیاتهای ورزش واریز شده است .

الهیارپور بیان داشت: بازسازی و مرمت سالنهای ورزشی ، بهسازی سیستم آب چمن ورزشگاه ،بازسازی سالنهای ورزشی ، تزریق اعتبار به هیاتهای ورزشی ،برگزاری جلسات متعدد در حوزه ورزش و جوانان از عمده فعالتیهای این اداره است.

 

منبع : سایت فرمانداری

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پانزدهمین آزمون قرآن و عترت در مرند برگزار می شود

quran

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند از برگزاری پانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، همزمان با سراسر کشور در مرند خبر داد.

فرجی با اعلام این خبر گفت: پانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در رشته های مختلف همزمان باسراسر کشور، پنج شنبه ۲۰ آبان ماه در مدرسه علامه جعفری برگزار خواهد شد.

وی  ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری این آزمون گفت : امسال تعداد نزدیک به ۲۰۰ نفر از علاقمندان قرآنی در دو بخش حفظ و مفاهیم قرآن کریم به رقابت خواهند پرداخت و قبول شدگان در آزمون سراسری گواهینامه پایان دوره صادر دریافت خواهند کرد .

آزمون حفظ یک جزء، سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء، حفظ جزء ۳۰، حفظ کل قرآن کریم، مفاهیم مقدماتی و تکمیلی در پنج رشته، مفاهیم نهج‌البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه و اصول عقاید امامت و تدبر جزء ۲۹، تدبر جزء ۳۰ قرآن کریم، با هدف ارتقای دانش قرآنی فعالان این عرصه و سطح بندی معلومات آنان برگزار خواهد شد

TelegramWhatsAppTwitterEvernote

پلی کلینیک تأمین اجتماعی مرند قطب ارائۀ خدمات درمانی در شمال و شمالغرب استان

۹۷۹۸۵آقای عبدالرحمان تاج الدین – معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی – در بازدید از پلی کلینیک مرند ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته تحت پوشش مدیریت درمان آذربایجان شرقی ؛ اذعان نمود : یکی از دغدغه ها و تأکیدات مدیرعامل محترم سازمان ؛ انجام تحقیقات میدانی و کار کارشناسی می باشد.

وی با اشاره به پوشش ۵٠درصدی جمعیت کشور توسط تأمین اجتماعی گفت: سازمان همگام با دولت محترم تدبیر و امید با انجام اقداماتی در راستای فضای خدمتی با رویکرد محرومیت زدایی ؛ خود را مکلّف عمل به تعهدات در قبال ۴٢ میلیون نفر صاحبان آن دانسته و در همین چارچوب ؛ ماهانه بالغ بر ۵ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان برای تجهیز و توزیع منابع مربوط به حقوق مستمری بگیران ، بازنشستگان، درمان ، بیمه بیکاری و … پرداخت می نماید.

تاج الدین همچنین ارتقای بخش درمانی، ارتقای هتلینگ ، بهره برداری پروژه های درمانی در مناطق محروم ، استفاده از ابزارهای موجود، فناوری بروز، تهیه لیست اینترنتی، بازرسی دیجیتال و حذف دفترچه درمان را ازجمله اقدامات موثر سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید عنوان نمود.

دکترجمال الدین نیکنامی مدیر درمان تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به افتتاح پلی کلینیک مرند در سال ٧۶ گفت: تعداد درمانگاههای شهرستانی تابعه مدیریت درمان آذربایجان شرقی در مدت ٢٠سال گذشته ثابت بوده و این درحالی است که تعداد بیمه شدگان سازمان در طول این مدت افزایش چشمگیری داشته است.

مدیر درمان استان با اشاره به کثرت جمعیت و سیل عظیم مراجعین با وجود انجام اقداماتی از قبیل دو شیفته نمودن درمانگاههای میانه و مرند با عنایت به مصوّبۀ هیئت مدیرۀ محترم وقت سازمان ؛ گفت : توقع و حداقل انتظارات بحق مردم منطقه برآورده نشده است .

وی لزوم بکارگیری پزشک متخصص دایمی و بومی در راستای شبانه روزی نمودن پلی کلینیک مرند در سالجاری با توجه به دارا بودن شاخصهای کمّی و کیفی مراکز ملکی ، نیاز مبرم مردم شریف منطقه و تأکید فرماندار و نمایندۀ محبوب این شهر ؛ لازم الاجرا دانست و افزود سفارش موکّد به مسئولین ذیربط در جهت شناسایی و جذب نیروی متخصص شده است و تنها با صدور مجوز بکارگیری نیروی متخصص و افزایش اعتبار دارو و تجهیزات توسط مدیران ارشد سازمان این امر محقق می گردد.

در ادامۀ جلسه دکتر تورج مرسلی رئیس پلی کلینیک مرند با اشاره به تعداد پزشکان مرکز متذکّر گردید : در این پلی کلینیک با ۵ پزشک عمومی ، دندانپزشک ، پاتولوژیست ، داروساز و پزشک متخصص کودکان در حال ارائۀ خدمات به بیمه شدگان عزیز می باشیم.

وی با اشاره به حجم بالای بیمه شدگان با ١٢۵هزار دفترچه درمانی صادر شده دراین شهرستان و همچنین برآورد هزینۀ پرداختی از طریق درمان غیرمستقیم به مراکز خصوصی موجود بدلیل ارائۀ خدمات درمانی شبانه به ٢٠٠مورد مراجعه کننده تبعی سازمان بطور میانگین؛ لزوم شبانه روزی شدن را امری اجتناب ناپذیر دانست.

TelegramWhatsAppTwitterEvernote